•  

Urazowe Uszkodzenie Mózgu może się zdarzyć każdemu i w każdej chwili

Brak świadomości społecznej na temat Urazowego Uszkodzenia Mózgu motywował reżysera / producenta (filmmaker) tego filmu, Katerina Dejkoska, do przedstawienia tematu Urazowego Uszkodzenia Mózgu.
Dokument „POKONYWANIE” wyjaśnia, jak zmagają się z różnymi konsekwencjami Urazowego Uszkodzenia Mózgu osoby dotknięte tym schorzeniem.
Celem filmu dokumentalnego jest przyczynienie się do rozwoju wiedzy na temat Urazowego Uszkodzenia Mózgu i przekazanie dodatkowych informacji na jego temat.

 

Ponieważ celem tego filmu dokumentalnego jest przyczynienie się do rozwoju świadomości o Urazowym Uszkodzeniu Mózgu i dostarczenie większej ilości informacji na temat jego konsekwencji, najlepiej byłoby, gdyby był on oglądany w szpitalach przez pacjentów, którzy mają Urazowe Uszkodzenie Mózgu, aby dać nadzieję na powrót do zdrowia.
Również studenci medycyny i prawa na uniwersytetach będą mogli uzyskać więcej informacji ten temat..

 

Il film documentario Superamento può essere visto una volta anche dal personale medico negli ospedali, studenti/docenti nelle Università.
Dokument „Pokonywanie” może być oglądany regularnie przez pacjentów, którzy mają Urazowe Uszkodzenie Mózgu, personel medyczny w szpitalach, a także na wykładach studenckich na Uniwersytetach.

 

Katerina Dejkoska chce skierować pozytywne przesłanie, które nosi ze sobą film, do jak największej liczby pacjentów z Urazowym Uszkodzeniem Mózgowym, studentów medycyny, personelu medycznego.

 

Podziękowania

Reżyser / producent Katerina Dejkoska pragnie wyrazić wdzięczność dr Arciniegas i dr Giacino za konsultacje medyczne, które udzielili podczas kręcenia filmu dokumentalnego..

Reżyser / producent chciałaby również podziękować Stowarzyszeniu Pomocy Osobom z Urazem Mózgu z Massachusetts za udzielenie uczestnikom filmu dokumentalnego oraz osobom z Urazowym Uszkodzeniem Mózgu ciągłego wsparcia.

Uczestnicy filmu dokumentalnego

PROIEZIONI

Dokument został wyświetlony na: Międzynarodowym Kongresie Uszkodzeń Mózgu w marcu 2017 r. w Nowym Orleanie, Uniwersytet Harvard, Emerson College, w Szpitalu Rehabilitacyjnym Spolding w Bostonie, Braintree Rehabilitacja w Bostonie, Massachusetts Rehabilitation Commission, Sargent College –Uniwersytet w Bostonie, Międzynarodowym Kongresie Uszkodzeń Mózgu w marcu 2019 r. w Toronto, Canada.

EKIPA FILMOWA

 
Produkcja, Montaż i Reżyseria

Katerina Dejkoska

 
Konsultanci medyczni

Dr.Joseph T. Giacino
Dr.David B. Arciniegas
Dr.Naum J. Dejkoski

 
Kompozycja muzyczna

Katerina Dejkoska
Elena Klinova
Goce Gavriloski

 

Kolorysta

Torb Zwirner

Kamerzysta

Ernie Pouttu
Noah Canavan
Katerina Dejkoska

 

Dźwięk

Nathaniel Jacques
Daniel Callahan
Joshua Samuels
Rongxin Liu
Royu Guo
Katerina Dejkoska

 

Animacja

FX3X

Aranżacja muzyczna i montaż

Elena Klinova

 
Projekt dźwięku

Ana Monte

 
Montaż dźwięku i miksowanie

Daniel Deboy

 

Główny oświetleniowiec

Daniel Callahan