•  

URAZ

Potrzeba całego życia, aby zbudować coś dobrego. I tylko milisekundę do jego zniszczenia.

 

„Z powodu mojego Urazowego Uszkodzenia Mózgu, nie mogę wejść do oceanu i surfowa. Więc postanowiłem znów nauczyć się pływa. To było kluczowe, coś co pomogło mi najbardziej odzyskać siły.”
Jeffrey Fernandini

„Poruszał się na wózku. Nie mógł wstać z wózka. Musieliśmy go kłaść do łóżka, podnosić z łóżka. Zanosić go do łazienki. Kiedy zabraliśmy go do domu, był jak niemowlę. Musieliśmy robić dla niego wszystko.”
Idel Fernandini, ojciec Jeffrey Fernandini

„Nie mogła przebywać sama.”
Michael Uretsky, ojciec Madeline Uretsky


REHABILITACJA

I potem wszystko zaczyna się od początku. Ponieważ każda sytuacja ma rozwiązanie, którego należy tylko szuka

 

„Po kontuzji byłem bardzo zdeterminowany, aby znów chodzi,aby…aby znowu czytać książki... I to ... to naprawdę pomogło mi w wyzdrowieniu."
Sean Rowel

„Zapraszaliśmy ludzi, którzy zmagali się z wyzwaniami spowodowanymi „Lekkim Uszkodzeniem Mózgu”. Używaliśmy terminu Poruszający się Ranni. Wyglądasz ładnie ... brzmisz dobrze ... mówisz dobrze ... chodzisz bez większego trudu albo bez żadnej trudności ... twoje ręce się poruszają ... możesz czytać ... możesz pisać ... Więc, co jest z tobą nie tak? Wiele rzeczy jest z tobą nie tak.”
Marilyn Spivack


ROŻNICE

„Ludność cierpi z powodu Urazowego Uszkodzenia Mózgu każdego dnia. I może się zdarzy, robiąc cokolwiek. Nie tylko w trakcie uprawiania sportu, jak w moim przypadku.”
Madeline Uretsky

Wszystko sprowadza się do faktu, że każde Urazowe Uszkodzenie Mózgu jest inne, ponieważ każda osoba jest inna.”
Sean Rowel


WSPARCIE

„Ucz się od ludzi, którzy przechodzili przez to. Rodziny są bogatym źródłem takiego uczenia. Zwłaszcza, że przechodzili przez to, co Ty przechodzisz.”
Marilyn Spivack

„Wsparcie bliskich ... dla osób, które wracają do sił po Urazowym Uszkodzeniu Mózgu ... jest ...” Sean Rowel: „Bezcenne " Kelli Rowell: „Bezcenne”
Kelly Rowel, matka Sean Rowel

„Myślę, że ludzie naprawdę nie wiedzą, przez co przechodzi osoba, którą dotknęło Urazowe Uszkodzenie Mózgu.”
Peter Rowel, ojciec Sean Rowel

„Myślę, że sama świadomość, że nie jest się samemu. Bez względu na to, jak poważne są problemy, chroni ludzi przed wpadnięciem w tę otchłań beznadziejności, która czasami się zdarza.”
Dr.Joseph Giacino


OKRES POWROTU DO ZDROWIA

„Ostatnio odkryto, że okres powrotu do zdrowia jest dłuższy niż ten, który kiedyś sądziliśmy. Wcześniej ludzie myśleli, że pierwszy rok lub rok później był okresem, w którym mózg zdrowieje. I że powrót pacjenta do zdrowia pod koniec pierwszego roku jest najprawdopodobniej stanem, w którym pozostanie do końca życia. Teraz wiemy, że to nie jest prawdą. Pacjenci nadal czują się lepiej.”
Dr.Joseph Giacino

„Bardzo ważne jest, aby być gotowym na ciągłe odzyskiwanie zdrowia i powracanie do sił. To długi proces. I nigdy się nie poddawaj.”
Marilyn Spivack


ZALECENIA DLA DOTKNIĘTYCH URAZOWYM USZKODZENIEM MÓZGU

Potrzebne jest zdecydowanie, by szukać rozwiązania. Wytrwałość w znalezieniu rozwiązania. I cierpliwość, aż znajdzie się rozwiązanie.

 

„W języku hiszpańskim: Dificultad pero con mucho amor lo sé.”
Marica Fernandini, matka Jeffrey Fernandini

„Było ciężko, ale z wielką miłością to robiła. Pomogła mi ... ona ... Najpierw było ciężko, ale robiła to z wielką miłością.”
Jeffrey Fernandini

„Mam drugą szansę, by zacząć od początku. Ale tym razem ... Ja to ... zrozumię naprawdę ... naprawdę poważnie. Podejmę wysiłki, by zrobić to jak najlepiej.”
Jeffrey Fernandini

„Moje Urazowe Uszkodzenie Mózgu zmieniło mnie jako osobę na wiele sposobów. Nauczyłam się cierpliwości, ponieważ wiem, że proces powrotu do zdrowia jest powolny i nie następuje z dnia na dzień. Cierpliwość jest czymś, czego się nauczyłam. Nauczyłam się też akceptacji, ponieważ jest to coś, czego musiałam się nauczy , aby móc cieszyć się resztą życia. I ... Wiem, że dla niektórych jest to bardzo trudne. Jednak ... akceptacja jest bardzo ważna, tak samo, jak pozytywne nastawienie.”
Madeline Uretsky

„To, co polecałbym innym osobom z Urazowym Uszkodzeniem Mózgowym jest ... Żeby robili to, co kochają. W każdy możliwy sposób. Byłeś szczęśliwy, robiąc to wcześniej, więc dalej to kochasz. Powinieneś to kontynuowa, ponieważ może to wzmocnić twoje poczucie własnej wartości. I będziesz miał dużo więcej pewności siebie w robieniu nowych rzeczy. Zawsze będziesz miał ... Zawsze będziesz miał na czym polega.”
Steven Machnik

„Radziłabym zwrócić uwagę w ciągu dnia. Robiąc coś, co lubisz. Coś ... co jesteś w stanie zrobić teraz.”
Marguerite MacDonald